پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۷ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۷۳۲ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۳۳۱۶۷۳ مورد

دوشنبه ٢١ اردیبهشت ١٣٩٤ ساعت ١٢:١٨ ب.ظ   ( بازدید : 673 نفر )

بیماري آسم یکی از شایعترین بیماري هاي مزمن د رکودکان و بزرگسالان و از مهمترین علل غیبت از مدرسه و محل کار محسوب می شود. شیوع بیماري آسم در ایران و جهان در حال افزایش است به طوري که پیش بینی می شود طی یک دهه آینده تعداد بیماران آسمی بیش از صد میلیون نفر افزایش یابد.
بر همین اساس و با توجه به ضرورت پیشگیري و کنترل این بیماري GINA از سال 1998 اولین سه شنبه ي ماه می میلادي را به نام " روز جهانی آسم " نام گذاري نموده است. هدف از نام گذاري این روز افزایش آگاهی عموم جامعه در خصوص بیماري آسم وعوامل خطر آن و جلب مشارکت ذینفعان و برنامه ریزي و همکاري در جهت پیشگیري و کنترل این بیماري است.
روز جهانی آسم همه ساله در سراسر جهان با شرکت اقشار مختلف مردمی، متخصصان و مسئولان امور بهداشتی و درمانی برگزارمی شود. در کشور ما نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال 1379 با همکاري دانشگاههاي علوم پزشکی، مراکزپژوهشی و انجمن هاي علمی، هر ساله اقدام به بزرگداشت این روز می نماید و تلاش شده است که در جهت بهبود وضعیت بیماران مبتلا به آسم و خدمت رسانی به آن ها گام هایی برداشته شود. امسال روز جهانی آسم مصادف با 15 اردیبهشت ماه می باشد.
 GINAامسال نیز شعار روز جهانی آسم را ، با توجه به نقش و اهمیت خودمراقبتی در کنترل این بیماري، You Can Control Your Asthma ((شما می توانید آسم خود را کنترل کنید))معرفی نموده است.
 


منبع : شبکه بهداشت و درمان مانه و سملقان چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.