پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۶ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۱۰ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۲۶۲۰۲۸ مورد

پنج شنبه ١٨ شهریور ١٣٩٥ ساعت ٩:٣٦ ق.ظ   ( بازدید : 270 نفر )

 

 

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران» از فردا (پانزدهم شهریورماه) تا (هجدهم شهریور ماه) در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران» با حضور ۴۸۹ شرکت تولیدی صنعتی در بخش خصوصی از فردا به مدت سه روز در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود؛ از این تعداد ۱۴۶ شرکت دانش‌بنیان هستند.

در این جشنواره ۲۸۰۰ محصول ارائه می‌شود که از این تعداد ۴۵۰ محصول به صورت فناورانه و دانش‌بنیان هستند. همچنین ۱۴۷ مرکز علمی، دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی حضور دارند.

قرار است برای اولین بار جشنواره دانش‌آموزی با ۱۰۰ گروه فن‌آفرینی برگزار شود. از دیگر برنامه‌های این جشنواره برگزاری فن‌بازار با ارائه ۷۰ نوع فناوری است؛ این فن‌بازار با حضور سرمایه‌گذاران، فناوران و تسهیلگران در این عرصه برگزار می‌شود.

همچنین برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی منطبق بر آموزه‌های مکتب پزشکی ایران، سلامتکده طب سنتی در حاشیه این جشنواره تأسیس شده که بیش از ۳۰ تخصص و گرایش‌های مختلف در آن به عموم مردم ارائه می‌شود.

ایجاد هربراتوم برای اولین بار برای عرضه گیاهان دارویی زنده که شامل ۳۰۰ گونه می‌شود، از دیگر اقدامات حاشیه جشنواره گیاهان دارویی به شمار می‌رود.

همچنین پیش‌بینی شده ۱۸ کارگاه آموزشی برای پزشکان، داروسازان، فناوران، پژوهشگران و ... برگزار شود. در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران» بیش از ۴۰۰ عنوان آثار مکتوب و فاخر طب سنتی و گیاهان دارویی ارائه خواهد شد.

به گزارش مهر، در این نمایشگاه سه روزه، علاوه بر رونمایی از محصولات دانش‌بنیان و نقشه راه گیاهان دارویی و طب سنتی، برگزیدگان در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی معرفی می‌شوند.

ارتقای سطح دانش عمومی، فرهنگسازی، ترویج و بکارگیری آموزه‌های طب سنتی، معرفی طرح‌های دانش‌بنیان موفق، موفق فرصت‌های نوین کارآفرینی و اشتغالزایی، معرفی نقش صنعت گیاهان دارویی در توسعه کشور، ایجاد بستر تعامل و همفکری سازنده، تسهیل فرآیند تجاری‌سازی و انتقال فناوری و ... برخی از اهداف این جشنواره به شمار می‌رود.


منبع : بسیج دانشجویی دانشگاه - معاونت دانشجویی و فرهنگی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.