پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۵ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۴۶۰ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۰۲۷۲۹۱ مورد

یكشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ ساعت ١٠:٢٤ ق.ظ   ( بازدید : 101 نفر )

در طرح بررسی وضعیت ریزمغذی ها مشخص شد 95 درصد از زنان باردار استان با کمبود ویتامین D مواجه هستند.

به گزارش « وب دا » مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه با بیان این مطلب گفت : در مطالعه بررسی وضعیت ریزمغذی ها در سال 91 که هر 5 الی 10 سال یک بار انجام می شود ، خراسان شمالی در رده اقلیم 3 کشور قرار گرفت و در آن گروه های مختلف مورد بررسی قرار گرفتند.

« نسرین علیزاده » تصریح کرد : در این بررسی مشخص شد 95درصد از زنان باردار ، 79 درصد نوجوانان و 66 درصد میانسالان به کمبود ویتامین D مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه ویتامین دی یکی از ویتامین های ضروری بدن است افزود : کمبود این ویتامین عوارض جدی جسمی مانند پوکی استخوان و مشکلات اسکلتی به دنبال دارد و حتی موجب بروز و تشدید بیماری هایی نظیر افسردگی می شود.

این مسئول با بیان اینکه نور آفتاب ، ماهی و جگر گوساله از منابع تامین این ویتامین است ، تصریح کرد : سرانه مصرف این ویتامین در کشور کم است و از این رو تمام زنان باید حداقل به صورت ماهیانه یک قرص ویتامینD3 با دوز 50 هزار را مصرف کنند و اگر افرادی کمبود شدیدتر دارند می توانند با دستور پزشک برای مدتی از دوزهای مصرف بالاتر نیز استفاده نمایند.

به گفته وی مکمل ویتامین D در همه گروه های سنی که به مراکز بهداشتی مراجعه داشته باشند به صورت رایگان ماهی یک عدد با دوز 50 هزار و برای میانسالان همراه با کلیسم دی ارائه می شود.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.