پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۶ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۷۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۱۷۹۸۸۵ مورد

چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ ساعت ١٤:٥٦ ب.ظ   ( بازدید : 225 نفر )

دومین جلسه هماهنگی راه اندازی کلینیک تخصصی مادر و کودک در بجنورد به عنوان شهر دوستدار کودک، با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری ، معاون بهداشتی و جمعی از مدیران دانشگاه برگزار شد.

به گزارش « وب دا » معاون بهداشتی دانشگاه در این خصوص  بیان کرد : کلینیک تخصصی مادر و کودک در راستای ارائه خدماتی که تاکنون چندان به آن پرداخته نشده و مورد نیاز جامعه است راه اندازی می شود.  

دکتر « سید احمد هاشمی »  به پیش نویس طرح که توسط معاونت بهداشتی تدوین شده است اشاره کرد و گفت : در این پیش نویس به مواردی از جمله  تکامل کودکان در گروه های سنی مختلف ، آموزش فرزندپروی ،  مشاوره شیردهی  ، سبک زندگی سالم  ، سلامت روان ،توجه به سلامت  افراد آسیب پذیر و ... اشاره شده است.   

 وی در ادامه افزود : پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،مداخلات روان درمانی ، تحکیم بنیان خانواده و کاهش آمارطلاق ، مشاوره های ازدواج در 5 سال اول زندگی ،فرزندآوری و باروری سالم ، غربالگری و مشاوره های ژنتیکی از اهم مواردی است که در این پیش نویس به آن پرداخته شده است.

دکتر « هاشمی » یادآورشد : حضور کارشناس مامایی ،تغذیه ،فیزیوتراپی ،  بهداشت عمومی ، مددکار ، گفتار درمان و روان شناس بطور دائم و حضور پزشکان متخصص اطفال ، زنان و روانپزشکی نیز چند روز در هفته برای این کلینیک تعریف شده است .

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد :  بحث راه اندازی کلینیک تخصصی دوستدار کودک و مادر توسط استانداری خراسان شمالی مطرح و برنامه ریزی و طرح آن توسط دانشگاه علوم پزشکی ارائه گردیده است تا بعد از تایید نهایی،طرح برای اجرا به بنیاد خیریه برکت ارائه گردد .  

 


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.