پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۷ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۵۳۲ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۳۹۳۵۱۹ مورد

دوشنبه ٣١ تیر ١٣٩٨ ساعت ٨:٤٢ ق.ظ   ( بازدید : 53 نفر )

مصرف بی رویه و مکرر آنتی بیوتیک ها ، خطر ابتلا به آلرژی را افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری وبدا، پزشک فوق تخصص آسم و آلرژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این مطلب گفت: کودکانی که به دلیل عفونت های ساده، آنتی بیوتیک دریافت می کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به آلرژی قرار دارند.
 دکتر احمد وثوقی با اشاره به ضرورت آگاهی فرد و جامعه با علایم و اهمیت تشخیص به موقع آلرژی ، اضافه کرد: در برخی  از موارد، تشخیص رنیت آلرژیک و آسم با عفونت ها اشتباه گرفته می شود و فرد به دلیل تشخیص نابه جا مجبور به مصرف آنتی بیوتیک می شود .
وی تصریح کرد: تجویز و دریافت آنتی بوتیک به طور اشتباه می تواند هزینه های زیادی را بر سیستم بهداشتی درمانی و خانواده بیمار وارد کند و بیمار به عوارض ناشی از مصرف آنتی بیوتیک نظیر مقاومت دارویی و واکنش های دارویی که گاهی ممکن است کشنده باشد، دچار شود.
 دکتر وثوقی تاکید کرد: علایم بیماری آلرژیک باید به خوبی شناخته و درمان شود تا فرد با عوارض بیماری مواجه نشود.
وی با بیان این که آلرژی درمان نشده در بسیاری از موارد به آسم تبدیل می شود، خاطرنشان کرد: شناسایی عامل آلرژن که با شرح حال ، معاینه و در صورت ضرورت با انجام تست های آلرژی قابل شناسایی است، جزو درمان بیماری های آلرژیک به شمار می رود و تشخیص به موقع ، فرد را از ابتلا به آسم و دیگر بیماری های تنفسی نجات می دهد.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.