پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۴ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۴۱ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۳۲۹۳۱۵ مورد

سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨ ساعت ٢:٣٠ ق.ظ   ( بازدید : 27 نفر )

وجود ویتامین ۱۲B یا کوبالامین برای عملکرد صحیح بدن ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا، این ویتامین به بدن شما کمک می‌کند چندین فرآیند مهم را انجام دهد. به عنوان مثال، به بدن شما کمک می کند تا مواد غذایی که می‌خورید را به گلوکز تبدیل کنید. بدن شما برای تبدیل غذا به انرژی به گلوکز نیاز دارد.

ویتامین  ۱۲B یک ویتامین محلول در آب است که برای تشکیل سلول های خونی، متابولیسم سلولی، عملکرد عصبی و تولید DNA بسیار مهم است. همچنین ، به جلوگیری از کم خونی مگالوبلاستیک کمک می کند.

میزان ویتامین  ۱۲B که باید مصرف کنید به سن شما بستگی دارد به طور مثال نوزادان باید در طول سال اول زندگی خود از ۴ تا ۵ میکروگرم و تا ۳ سالگی ۹ میکروگرم مصرف کنند.

کودکان سه تا هشت سال باید ۲۱ میکروگرم و هشت تا سیزده سال ۱۱ میکروگرم مصرف کنند. کودکان سیزده تا هجده ساله باید ۲/۴ میکروگرم دریافت کنند و سپس این دوز ثابت باقی می ماند. زنانی که باردار هستند و در حال شیردهی هستند به ترتیب بین ۶۲ و ۸/۲ میکروگرم نیاز دارند.

با خوردن غذاهای سرشار از ویتامین ۱۲B ، اسید معده شما  ۱۲B را از پروتئین هایی که به آن وصل شده جدا می کند. سپس ، این ویتامین با یک پروتئین معده ترکیب می شود تا بدن شما آن را جذب کند.

با این حال ، برخی از مردم  از کم خونی خطرناک رنج می برند ، معده آن‌ها نمی تواند این پروتئین لازم را تولید کنند. بنابراین آنها معمولاً در جذب ویتامین B۱۲ مشکل دارند.

اگرچه کمبود کوبالامین بسیار نادر است ، اما غیرممکن نیست. افرادی که از آن رنج می برند علائمی دارند مانند:

احساس سوزن سوزن شدن در دست و پا ، مشکلات حرکتی از آسیب دیدن عصب محیطی ، پوست کمرنگ یا زرد ، خستگی شدید ، ضربان قلب سریع ، تنگی نفس.

 


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 1 نظر

شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨ ساعت ٨:٣٨ ق.ظ

انتشار خبرهای اینترنتی در سایت رسمی یک دانشگاه بدون ذکر منبع معتبر و حتی بدون ویرایش دقیق متن باعث تاسفه!!!!!!!!