پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۹ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۶۵ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۳۲۹۳۳۹ مورد

چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ ساعت ١٤:٤٨ ب.ظ   ( بازدید : 15 نفر )

مسئول ثبت سرطان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌‌شمالی با بیان اینکه در میان تهدیدهای سلامتی سرطان جایگاه بسیار مهمی دارد، گفت: با تشخیص زود هنگام سرطان و شناخت علائم آن می توان از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا، دکتر فلوریا انفرادی اظهار کرد: علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ از پنج الی 6 سال قبل ظهور و بروز پیدا می کند که یکی از نشانه های آن خون در مدفوع است.

وی گفت: در برخی موارد مقدار خون در مدفوع بسیار کم است که با انجام تست فیت، این بیماری را می توان تشخیص داد.

وی با اشاره به اینکه در صورت تشخیص به هنگام سرطان روده بزرگ قابل درمان و توسط پزشک زخم ایجاد شده برداشته می شود، خاطرنشان کرد: در مراکز بهداشتی و درمانی تست فیت به صورت رایگان انجام می شود.

دکتر انفرادی اضافه کرد: علائمی مانند اسهال، یبوست، گرفتگی صدا در حنجره، خونریزی غیر طبیعی در خانم های یائسه، سرفه بیش از حد، ضایات پوستی، زخم شدن خال و زخم شدن هر قسمت از بدن اگر بیش از دو هفته طول بکشد، مراجعه به پزشک ضروری و ممکن است از علائم ابتلا به سرطان باشد.

مسئول ثبت سرطان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: آقایان از سنین 40 الی 45 سال و بانوان از سنین 29 سال به بعد بیشتر مستعد ابتلا به انواع سرطان ها هستند.

دکتر انفرادی راه پیشگیری از ابتلا به سرطان را رعایت شیوه های صحیح زندگی در تغذیه و ورزش به موقع عنوان کرد.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.