پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
چهارشنبه ٢٠ فروردین ١٣٩٩ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۵ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۶۰۳ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۵۲۸۸۴۸ مورد

چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨ ساعت ٢:٤٦ ق.ظ   ( بازدید : 226 نفر )

مدیرگروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: در کمیته ترویج زایمان طبیعی، شاخص های سزارین در خراسان شمالی بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا، دکتر مریم پورآدینه اظهار کرد: در این کمیته که با حضور دکتر سید احمد هاشمی سرپرست دانشگاه برگزار شد، اعضای حاضر به بررسی علل بالا بودن شاخص های سزارین نخست زا و ترویج فرهنگ زایمان طبیعی پرداختند.

وی در مورد مصوبات کمیته ترویج زایمان طبیعی، خاطرنشان کرد: تهیه کلیپ از روند زایمان طبیعی و سزارین و عوارض و فواید آن ها، استفاده از ظرفیت آموزش فضای مجازی و بالا بردن فرهنگ زایمان طبیعی با استفاده از ظرفیت سایر سازمان ها از مصوبات این کمیته بود.

دکتر پورآدینه با اشاره به اینکه در ادامه این جلسه، کمیته ارتقای سلامت نوزادن دانشگاه برگزار شد، اضافه کرد: در این کمیته گزارشی از روند اجرای برنامه‌های سلامت نوزادان در حوزه بهداشت و درمان، بررسی علل مرگ و میر نوزادان، نحوه اجرای بانک شیر مادر، ROPنوزادان و ادامه مراقبت نوزادان پر خطر در منزل مطرح شد.

بر پایه این گزارش دکتر قاسم بیانی معاون درمان، دکتر بابک مافی نژاد مدیر گروه اطفال، دکتر طوبی فرازمند مدیر گروه زنان، دکتر مریم پورآدینه مدیرگروه سلامت جمعیت و خانواده، رضا فانی عضو شورای عالی نظام پرستاری و سایر کارشناسان برنامه درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی، از دیگر اعضای حاضر در کمیته ترویج زایمان طبیعی بودند.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.