پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
یكشنبه ٤ اسفند ١٣٩٨ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۵ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۵۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۴۶۹۹۲۱ مورد

دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ ساعت ٨:٤٨ ق.ظ   ( بازدید : 52 نفر )

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: امسال دندان 14 هزار و 356 دانش آموز 6 الی 14 سال، ترمیم شده است.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا، دکتر افشین دلشاد ضمن تشریح عملکرد 9 ماهه واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی از توزیع مسواک انگشتی به تعداد 12 هزار و 500 مسواک برای کودکان زیر دو سال خبر داد و اظهار کرد: فیشور سیلانت هفت هزار و 521 دندان دانش آموزان 6 الی 14 ساله نیز انجام شد.

وی با بیان اینکه فیشورسیلانت به معنی مهر و موم کردن و بستن درز و شیار دندان است، توضیح داد: فیشورسیلانت ماده ترمیمی و همرنگ دندان است که توسط آن شیارهای عمیق سطح جونده دندان‌ها پوشیده شده و بدین ترتیب شیارها کم عمق می‌شوند لذا استفاده از این روش به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند.

این مسئول همچنین به 180 هزار مورد توزیع وارنیش فلوراید برای دانش آموزان 6 الی 14 ساله در دو نوبت شش ماهه و 80 هزار و 336 معاینه دهان و دندان دانش آموزان اشاره کرد.

دکتر دلشاد در مورد اقدامات انجام شده در واحد مدیریت خطر بلایا و حوادث در سال 98 گفت: امسال خرید تجهیزات زیستی برای تمامی شهرستان ها به مبلغ یک میلیارد ریال با تصویب هیات رئیسه دانشگاه انجام شد.

وی برگزاری مانور های دورمیزی و عملیاتی (آمادگی در برابر زلزله، اطفاء حریق، برپایی چادر، چکاپ تجهیزات انبار بلایا،مرتب سازی انبار بلایا)، برگزاری کارگاه آموزشی مرتبط با برنامه های واحد مدیریت خطر بلایا و حوادث و اجرای برنامه ارزیابی ایمنی خطر واحد های بهداشتی(SARA)  در تمامی سازه های بهداشتی استان را از دیگر برنامه های اجرایی دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از خرید ملزومات لازم جهت فیکس سازی تجهیزات غیرسازه ای (SNS) برای تمامی شهرستان ها خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال برنامه پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت ها برای تمامی مراکز بهداشتی و درمانی استان (EOP) تدوین شد.

دکتر دلشاد بیمه کردن تمامی سازه‌های بهداشتی استان و پیگیری و دریافت خسارت وارده به ساختمان‌های بهداشتی سه شهرستان راز و جرگلان، بجنورد و مانه و سملقان، ناشی از بارندگی و سیل های فروردین ماه 98 از طرف قرار داد بیمه به مبلغ حدودا 840 میلیون ریال را از اقدامات صورت گرفته عنوان کرد.


منبع : ت1-1334آ چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.