پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
جمعه ٤ خرداد ١٤٠٣ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۳۰ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۲۰۸۵ مورد

تعداد بازدید های کل : ۳۳۸۱۲۸۷ مورد

چهارشنبه ١٩ اردیبهشت ١٤٠٣ ساعت ١٥:١٨ ب.ظ   ( بازدید : 138 نفر )

مرکز خدمات جامع سلامت روستای سلولی در راستای ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی به مردم تحت پوشش این منطقه، با حضور جمعی از مسئولان و مردم راه‌اندازی شد.

 

به گزارش وبدا، دکتر پاکمهر نماینده مردم ۶ شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه 1403 در این مراسم با بیان اینکه مردم باید خدمات دولتی سلامت را در نزدیکترین محل خود دریافت کنند، ابراز کرد: تا پیش از این، اهالی روستای سلولی یک روز در هفته از خدمات پزشک بهره‌مند بودند که با افتتاح این مرکز اکنون پزشک و ماما به طور ثابت خدمات ارائه می‌دهند و به حضور در مرکز دیگری برای دریافت خدمات حوزه سلامت نیست.


وی با بیان اینکه طبق دستورالعمل، راه اندازی مرکز جامع سلامت روستایی برای روستاهای با بیش از ۳۵۰۰ نفر جمعیت است، تصریح کرد: این مرکز با مشارکت مردم این روستا و با جمعیت حدود ۲ هزار نفر راه اندازی شده است که به نوعی نماد عینی از شعار رهبر انقلاب مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» محسوب می شود. 


وی ادامه داد: با همراهی و مشارکت مردم بابت این مکان و پای کار بودن مسئولان، قبل از کلنگ زنی احداث مکان، مکانی در اختیار قرار گرفت تا مرکز راه اندازی و به مردم خدمت‌رسانی شود.


وی با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۲ برای کلنگ زنی این مرکز حتی قبل از اینکه مصوبه ای برای آن داشته باشد، ۵۰۰ میلیون تومان دیده شده بود، افزود: امسال هم اعتبار دیده خواهد شد و در اولین اقدام، زمین در نظر گرفته شده توسط تیم فنی دانشگاه بررسی و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

 

دکتر اکبری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز ابراز کرد: امید است در این مرکز مراقبت ها و سلامتی جامعه تحت پوشش جدی گرفته شود و از طرفی
مردم برای سلامتی خودشان ارزش قائل شوند. 


وی راه اندازی این مراکز جامع سلامت را کمک حال حوزه بهداشت در اجرای پویش ها دانست و ادامه داد: در مراکز جامع سلامت و همچنین کشور، اولویت اول بحث جوانی جمعیت است و در این خصوص مشاوره ها باید افزایش یابد. 


گفتنی است؛ در این آئین دکتر شاهین‌فر رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، فرماندار بجنورد، مدیر روابط عمومی دانشگاه، رئیس مرکز بهداشت بجنورد و جمعی از مردم سلولی حضور داشتند.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.