پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
جمعه ٤ خرداد ١٤٠٣ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۹ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۲۱۱۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۳۳۸۱۳۱۹ مورد

شنبه ٢٢ اردیبهشت ١٤٠٣ ساعت ١١:٥٣ ق.ظ   ( بازدید : 79 نفر )

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه بیماران خاص از خدمات درمان رایگان در مراکز تحت پوشش دانشگاه بهره مند می شوند، گفت: اکنون بیش از 4 هزار بیمار خاص و صعب العلاج در جمعیت تحت پوشش دانشگاه، شناسایی شده است.

دکتر جواد شاهین فر در گفت و گو با وبدا؛ با بیان اینکه هزار و 187 بیمار از 4 هزار و 235 بیمار به عنوان خاص ثبت شده اند، افزود: این بیماران شامل 30 بیمار تالاسمی، 104 بیمار هموفیلی، 299 بیمار دیالیزی، 141 بیمار پیوندی، 437 بیمار MS، 13 بیمار EB، 66 بیمار PKU و 97 بیمار اوتیسم هستند.

 

وی عنوان کرد: بیماران تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی تمامی خدمات کلینیک و پاراکلینیکی را در مراکز دولتی رایگان دریافت می کنند، تزریق خون برای بیماران هموفیلی در مراکز خصوصی نیز رایگان انجام می شود.

 

دکتر شاهین فر با بیان اینکه بیماران پیوندی و ام اس از بیماران سرپایی هستند، ادامه داد: 95 تا 100 درصد داروهای تولید داخل این بیماران در تعهد بیمه هاست و خدمات دارویی را تقریبا رایگان دریافت می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: بیماران EB نیز از پانسیون رایگان در منزل و جراحی رایگان در صورت نیاز بهره مند می شوند.

 

وی با بیان این که بیماران PKU می توانند خدمات رایگان را در بیمارستان قطب، امام رضا (ع) دریافت کنند، اضافه کرد: خدمات رایگانی که به این بیماران ارائه می شود، شامل ویزیت، آزمایش و رژیم غذایی است.

 

به گفته دکتر شاهین فر، مبتلایان به اوتیسم نیز از خدمات توانبخشی رایگان در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد بهره مند می شوند.

 

وی عنوان کرد: بیماران خاص، صعب العلاج و نادر گروه های متعددی از انواع بیماران را تشکیل می دهند که با وجود درد و رنج ناشی از بیماری می کوشند به زندگی پر از امید خود ادامه دهند، در این میان چتر حمایتی دانشگاه توانسته است بخشی از نیازهای آنان را تامین کند.

 

دکتر شاهین فر با اشاره به اینکه بیشتر بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند و با تعرفه و حمایت دولتی از خدمات درمانی مورد نیاز بهره می‌برند، افزود: حمایت ‌های دارویی و درمانی براساس بسته تعریفی وزارت بهداشت برای همه بیماران خاص و صعب العلاج ارائه می‌شود.

 


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.