پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
جمعه ٤ خرداد ١٤٠٣ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۹ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۲۱۱۹ مورد

تعداد بازدید های کل : ۳۳۸۱۳۲۱ مورد

اجرای طرح نفس در خراسان شمالی باعث شد؛

ثبت 120 مورد انصراف از سقط جنین در خراسان شمالی
دوشنبه ٢٤ اردیبهشت ١٤٠٣ ساعت ١١:٥٦ ق.ظ   ( بازدید : 62 نفر )

مسئول مرکز نفس (نجات فرزند سالم) در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ثبت 120 مورد انصراف از سقط جنین در استان از ابتدای اجرای طرح نفس در خراسان شمالی تا کنون امسال خبر داد.

زهرا مقدسی در گفت و گو با وبدا؛ با بیان این که طرح نفس در خراسان‌شمالی تاکنون نجات‌بخش 120 فرزند شده است، ابراز کرد: مرکز نفس خراسان‌شمالی تا کنون توانسته است 120 مورد انصراف از سقط جنین را ثبت کند که از این تعداد 72 نوزاد متولد شده و مابقی در انتظار تولد نوزاد خود هستند.

 

وی با بیان مرکز مردمی نفس نیز در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ افتتاح شد و در این مرکز به مادرانی که به هر دلیلی به سقط فرزند سالم خود فکر می‌کنند، مشاوره داده شده و علت این کار ریشه‌یابی می‌شود، عنوان کرد: مهم ترین و اولین برنامه مرکز نفس، فرهنگ سازی و آموزش در خصوص مسائل فقهی، قانونی، روحی و روانی و جسمی با استفاده از همه ظرفیت های جامعه است، پس از آن افراد متقاضی سقط عمدی شناسایی و از حمایت های تخصصی و عمومی، برای انصراف از سقط بهره مند می شوند.

 

وی عنوان کرد: در حال حاضر مرکز نفس در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و دانشکده اسفراین راه اندازی شده است و با هم افزایی همه نهادها و ادارات، ذیل قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه به صورت جهادی برنامه های تخصصی و عمومی را جهت تغییر نگرش ها در خصوص فرزند آوری، مشاوره خانواده و حمایت از افراد متقاضی سقط عمدی ارائه می کند.

 

مقدسی با بیان اینکه در صورتی که با خانواده ای که قصد سقط جنین سالم خود را دارد مواجهه شدید، قبل از هر اقدامی مرکز نفس را به آنها معرفی کنید خاطرنشان کرد: 09156160577 و 09930873878 و 54-05832236551 داخلی 208 راه های ارتباطی با این مرکز هستند.

 

وی افزود: به غیر از تلاش برای انصراف از سقط جنین، سعی شده است با کمک دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، بسیج جامعه پزشکی استان، درمانگاه حضرت جوادالائمه (ع) و خیرین حمایت‌های لازم به این خانواده‌ها تعلق گیرد.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.