پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۴ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۳۸۶ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۹۲۱۵۴۸ مورد

چهارشنبه ١٨ شهریور ١٣٩٤ ساعت ١٠:١١ ق.ظ   ( بازدید : 1433 نفر )

لزوم کیفی سازی پژوهش ها و خلق ثروت

دانشجویان با انتخاب درست الگو راه‌های پیشرفت را سریع‌تر بپیمایند

وزیر بهداشت گفت: در انجام کارهای علمی توجه به کیفیت ضروری است و این در حالیست که تخقیقات باید به سمت خلق ثروت هم پیش رود.

به گزارش وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی شامگاه سه شنبه در شانزدهمین کنگره سالانه ملی و ششمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی که در سالن روزبه زنجان برگزار شد  اثر گذاری انسان ها را دلیل ارزشمندی آنها دانست و گفت: انسان های اثر گذار در تاریخ بشریت جاودانه مانده اند و باعث افتخار ما است که در تاریخ معاصر، شهید شهریاری که اهل استان زنجان بود توانست خدمات ارزنده ای را به کشور در جهت رشد و شکوفایی یکی از بهترین رشته هایی که باعث افتخار و غرور ما ایرانی ها است، ارائه دهد.

وزیر بهداشت ضمن ادای احترام به مقام شهدای 17 شهریور گفت: آنها در ایام جوانی در میدان ژاله سابق و میدان شهدای امروز تاریخی را رقم زدند که 5 ماه پس از آن 22 بهمن ماهی حلق شد که بندهای وابستگی به خارج از کشور را گسست.

دکتر هاشمی تأکید کرد: استقلال هر کشور امری بسیار مهم است و رسیدن به استقلال جز با رسیدن به قدرت میسر نیست به صورتی که در دوران گذشته پول و سلاح مظهر قدرت بودند اما در حال حاضر علم و دانش و فناوری مظهر قدرت است.

وزیر بهداشت افزود: اگر علم و دانش در دست دانشمندان باشد نافع است اما اگر در دست سیاست مداران باشد باعث ذلت بخشی از دنیا و منطقه ما می شود.

دکتر هاشمی ضمن تأکید بر اهمیت دانش اندوزی و عمل به علم توسط جوانان افزود: شما جوانان می توانید استقلال را به کشور هدیه دهید زیرا تأکید مقام معظم رهبری بر درون زا بودن و توجه به اقتصاد مقاومتی در واقع رسیدن به استقلال کشور است و باید بتوانیم بدون نیاز به دیگری، روی پای خود بایستیم.

وزیر بهداشت عدم نیاز به دیگری را در دنیای امروز بسیار دشوار دانست و گفت: در زمان هایی که کشور با شرایط سختی روبرو است کشور باید بتواند روی پای خود بایستد بدون اینکه به رفاه و آسایش مردم آسیبی برسد اما هنوز تا آن نقطه فاصله زیادی داریم و با توکل به خدا و استفاده از استعداد خدا دادی این امر حاصل خواهد شد.

دکتر هاشمی با اشاره به دیدار اخیر خود با یکی از اساتید دانشگاه ام آی تی آمریکا گفت: ایشان با داشتن 67 سال سن بیش از 1 هزار و 300 مقاله آی اس آی، 1 هزار اختراع و بیش از 300 شرکت دانش بنیان را دارد  و دارای بالاترین جوایز از سازمان ها و مجامع علمی دنیا و به عنوان اولین شخصیت علمی مهندسی دنیا مطرح است و در بین شما جوانان اطمینان دارم که افرادی هستند که در آینده می توانند همانند این دانشمند خدمات ارزنده را به ایران و جامعه بشری ارائه دهند.

وزیر بهداشت به جوانان توصیه کرد که در زندگی الگو های برتری را انتخاب کنند و توجه زمان و لزوم استفاده مفید از آن و همچنین هدر ندادن زمان را بسیار مهم عنوان کرد.


منبع : دانشکده پرستاری و مامایی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.