پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
جمعه ١٢ خرداد ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۰ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۸۹۸ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۹۱۳۰۷۳ مورد

دوشنبه ٩ آذر ١٣٩٤ ساعت ١٢:٣١ ب.ظ   ( بازدید : 997 نفر )

تست شبکه یکی از مراحل تکمیلی یک پروژه شبکه ای است. بطوریکه پس از پياده سازی طرح نمی بايست بر اين باور بود  که  تمامی فرضيات و محاسبات انجام شده درست می باشد. تست هر شبکه ای به دو صورت بایستی صورت گیرد:

1) تست سخت افزاری

2) تست نرم افزاری

 

هر مسئول شبکه ای بایستی یک ست ابزار تست شبکه داشته باشد، تا در صورت بروز هر گونه ایرادی در شبکه بتواند از آن بهره بگیرد.

 

 کیف ابزار شبکه
یک کیف ابزار شبکه بایستی دارای وسایل زیر باشد:

 

آچار پرس شبکه

کابل لخت کن

آچار پانچ

تستر شبکه

 

      

 تستر های شبکه

این نوع تسترها فقط برای پی بردن به وجود قطعی در لینک های شبکه محلی استفاده می شوند. برخی از این تسترها علاوه بر تست اتصالات Rj-45 ،اتصالات BNC ، تلفن ، USB و PS/2 را نیز چک می کننداین تسترها به دو قسمت مرکزی و ریموت تقسیم می شوند، که ریموت در انتهای کابل و قسمت مرکزی در ابتدای آن وصل شده و عمل تست را انجام میدهند. اکثر این تسترها با باطری 9 ولتی کتابی تغدیه میشوند.

 

نکته:

1) هنگام تست با تسترها باید مطمئن شد که دو سر لینک به تستر متصل باشد و به کارت شبکه یا سوئیچ در حال کار وصل نباشد در غیر اینصورت ممکن است به تستر صدمه وارد شود.

2) بایستی در تسترها از باطری با کیفیت و شارژ مناسب استفاده نمود زیرا در غیر اینصورت ممکن است تمام چراغهای LED آن در هنگام تست روشن نشوند.

 

 

تستر های حرفه ای
دستگاههای تست حرفه ای شبکه که معروفترین آنها ساخت Fluke  هستند، می توانند تمام مشخصات کابل شبکه (متراژ، مکان قطعی و...) و همچنین ایرادی که در یک شبکه محلی وجود داشته باشد را تست کند. قیمت این تسترها بسیار بالا است و برای تست های پچ کورد مسی و لینک های فیبر نوری نیز ماژولهای خاصی به آن افزوده می گردد.

 

 

 

 


منبع : مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.