پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
یكشنبه ٧ خرداد ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۳ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۵۳۹ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۹۰۵۸۵۶ مورد

شنبه ٥ بهمن ١٣٩٢ ساعت ٩:٢١ ق.ظ   ( بازدید : 1580 نفر )

همايش داوطلبان سلامت خراسان شمالي با حضور بيش از 200 داوطلب سلامت در شيروان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت درمان و دانشكده پرستاري شيروان:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان گفت: هم اکنون بيش از 50 درصد مردم از دانش سلامت در سطح متوسط برخوردار هستند.

دکتر«گلمکاني» با بيان اين که فقط 20 درصد مردم از دانش سلامت در سطح مناسب برخوردار هستند، افزود: دانش سلامت بايد فرهنگ سازي و نهادينه شود.

 

وي يکي از مهم ترين شاخص هاي توسعه را بهداشت و سلامت جامعه دانست و اضافه کرد: رعايت بهداشت نقش بسيار مهم و غير قابل انکاري در سلامت دارد به طوري که زندگي سالم با طول عمر بيشتر نتيجه رعايت بهداشت خواهد بود.وي ارتقاي سطح سلامت جامعه، ارائه فعال خدمات بهداشتي، بهره گيري از امکانات موجود جامعه در جهت حفظ و ارتقاي سلامت جامعه بشري و ارتقاي حضور مردم در عرصه توسعه اقتصادي اجتماعي را از اهداف برنامه داوطلبان سلامت عنوان کرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی 4هزار و250 رابط بهداشتی فعالیت دارند که نفرات منتخب بر اساس نوع فعالیت،سابقه خدمت،شرکت در کلاس های آموزشی و نحوه انتقال پیام های بهداشتی به مردم برگزیده شدند.

ايشان هدف از برگزاری این همایش را تجلیل از خدمات ارزشمند داوطلبان سلامت دانشگاه عنوان کرد و گفت: از 16رابط بهداشتی نمونه استان و 8 مربی رابطین بهداشتی در این همایش تقدیر شد.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي هم در اين جلسه گفت:

هم اکنون 4 هزار و 163 رابط سلامت در 7 شهرستان خراسان شمالي فعاليت مي کنند.دکتر «نيک پرست» با بيان اين که از اين تعداد 2هزار و 736 رابطين روستايي هستند افزود: افزايش اميد به زندگي در بين افراد ارتباط تنگاتنگي با حوزه سلامت دارد و مي توان در اين بخش از توان رابطان سلامت بهره برد و اهداف پيش رو را محقق ساخت.

وي با بيان اين که با برقراري ارتباط ميان رابطان سلامت، حلقه مفقوده ميان حوزه تخصصي دانشگاه و طرح پيوند دهنده داوطلبان پيدا شده است، تصريح کرد: پيشرفت يک شهر بايد در کنار توجه به مقوله بهداشت و سلامت افراد جامعه تحقق پيدا کند و بايد به حوزه سلامت توجه ويژه داشت.

دکتر«زارع» سرپرست شبکه بهداشت و درمان و دانشکده پرستاري شيروان هم گفت: 18 مرکز بهداشتي در شهرها و روستاهاي شيروان فعال است که 15 مرکز مخصوص روستاييان است و 3 مرکز نيز مشترک شهري و روستايي است.

امسال از هر شهرستان 2 نفر رابط بهداشتی به همراه یک مربی رابطین بهداشتی به عنوان نمونه انتخاب شدند.

 


منبع : شبکه بهداشت و درمان شیروان چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.