پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۶ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۵۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۹۲۱۳۱۹ مورد

پنج شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٢ ساعت ١٢:٣٧ ب.ظ   ( بازدید : 1260 نفر )

ماست به روده ها کمک می کند تا به حالت عادی خودشان بازگردند. همچنین باکتری های مضری که درون روده دیده می شود را از بین می برد و هضم غذا را برای انسان آسان تر می کند.

یکی از خوشمزه ترین خوراکی هایی که کنار غذا از آن استفاده می کنیم ماست است. این خوراکی معمولا می تواند در کنار هر غذایی سرو شود و سرشار از خواص مختلف است.

البته عده ای از آن به عنوان خوراکی بیحال صحبت می کنند و چیزی جز سستی را در آن نمی بینند ولی این افراد کاملا در اشتباه هستند چرا که ماست خواصی دارد که نادیده گرفتن آن برای بدن مشکل ساز می شود.

** ماست یکی از خوراکی های است که در عین بی رمق بودن ظاهرش برای افزایش انرژی بسیار عالیست. راحت هضم می شود و می تواند بیماری های مختلف بدن از جمله بیماری های عفونی را از بین ببرد.

** ماست به دلیل داشتن فسفر برای تقویت حافظه مفید است همچنین با توجه به اینکه از کلسیم زیادی نیز برخوردار است می تواند استخوان های شما را سفت و محکم کند. این خوراکی همیشه به سالخورده ها توصیه شده است تا بدنی سالم و سرحال داشته باشند.

** ماست به روده ها کمک می کند تا به حالت عادی خودشان بازگردند. همچنین باکتری های مضری که درون روده دیده می شود را از بین می برد و هضم غذا را برای انسان آسان تر می کند. ماست همچنین می تواند سموم بدن را از این طریق به راحتی دفع کند.

** باکتری های ماست بسیاری از ویتامین های گروه ب را دارا می باشند و به خون می فرستد. هرچه ماست ترش تر باشد سردی آن نیز بیشتر است. ماست ترش برای درمان برحی بیماری ها مانند اسهال از ماست شیرین بهتر است. همچنین بیشتر سعی کنید از ماست کم چرب استفاده کنید تا فواید بیشتری داشته باشد.

** شسشوی سر با ماست می تواند موها را تقویت کرده و ریزش آن ها را کم می کند مالیدن ماست به دست و صورت نیز سبب نرمی و لطافت پوست می شود و از بیماری های پوستی به خصوص جوش های متفاوت جلوگیری می کند.


منبع : شبکه بهداشت و درمان مانه و سملقان چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.