پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
پنج شنبه ١٦ اردیبهشت ١٤٠٠ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۵ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۳۸ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۹۹۷۷۸۴ مورد

شنبه ١١ اردیبهشت ١٤٠٠ ساعت ١١:١٢ ق.ظ   ( بازدید : 86 نفر )

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: روند تزریق واکسن به صورت تدریجی انجام می شود و به ترتیب اولویت با افراد تماس گرفته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وب دا، دکتر افشین دلشاد اظهار کرد: از چهارشنبه هفته گذشته روند تزریق واکسن به گروه های سنی براساس سند ملی واکسیناسیون در کشور آغاز شده است.
وی بیان کرد: این سند به گونه طراحی شده است که افراد تا ۶۰ سال با بازه های ۵ ساله از سنین بالاتر واکسن تزریق می کنند سپس وقتی به ۶۰ سال رسید بیمارانی که بیماری زمینه ای دارند خارج از گروه سنی واکسن تزریق می شود.
دکتر دلشاد با بیان اینکه برای دریافت واکسن نیاز به ثبت نام نیست، گفت: به منظور دریافت و تزریق واکسن کرونا نیازی به مراجعه به مراکز بهداشتی نیست چرا که تجمع در مراکز می تواند عامل خطر باشد بخصوص برای کسانی که سن بالاتری دارند.
وی ادامه داد: در سراسر کشور و همچنین استان ما روند تزریق واکسن به صورت تدریجی انجام می شود و همکاران ما براساس لیستی که دارند با افراد تماس گرفته و زمان و مکان را برای تزریق واکسن مشخص می کنند.
دکتر دلشاد عنوان کرد: حدود ۴ هزار نفر در استان بالای 85 سال هستند که ابتدا این افراد واکسیناسیون می شوند سپس سنین بین 80 تا 85 که در استان ۶ هزار نفر در این سن هستند فراخوان می شوند.
وی خاطرنشان کرد: برای واکسیناسیون گروه سنی زیر 80 سال احتمالا سامانه ای طراحی خواهد شد تا افراد در منزل از طریق آن ثبت نام انجام دهند و نیاز به مراجعه نباشد.


منبع : ت1-2355م چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.