پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۳ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۲۶۱ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۵۳۱۱۵۲ مورد

دوشنبه ١٠ مرداد ١٤٠١ ساعت ١٢:٢٤ ب.ظ   ( بازدید : 106 نفر )

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از تدوین برنامه های جامع برای توسعه طرح های دانش بنیان در حوزه سلامت خبر داد و گفت: اقدامات مهم و موثری تاکنون در این باره انجام شده است تا گام های موثری برای پیشبرد اقتصاد دانش بنیان در استان برداشته شود.

دکتر «امیرعلی قهرمانی» در گفت و گو با وب‌دا با بیان این که اکنون دانشگاه دارای 2 شرکت دانش بنیان است، اضافه کرد: برای حمایت از شرکت های فوق و ورود شرکت های جدید به حوزه دانش بنیان، تاکنون در صندوق پژوهش و فناورری سرمایه گذاری و با شرکت های شتابدهنده جهت پیشبرد اهداف توسعه دانش بنیان همکاری شده است.

 

وی ادامه داد: فراهم کردن زیر ساخت ها برای رشد و شبکه سازی شرکت، کمک به تجاری سازی محصولات تولیدی آن ها، عقد تفاهم نامه همکاری با پارک علم و فناوری برای بهره مندی شرکت ها از مزایای این پارک از دیگر اقدات موثر انجام شده تاکنون است.

 

وی با بیان این که در حال حاضر 3 شرکت در حوزه سلامت در حال تلاش برای دانش بنیان شدن هستند، عنوان کرد: با برنامه ریزی و همکاری با شتاب دهنده که مسئولیت شبکه سازی و تجاری سازی شرکت ها را برعهده دارند، گام های مهمی در این خصوص برداشته خواهد شد.

 

دکتر قهرمانی با بیان این که 4 مرکز دانشگاه علوم پزشکی استان با محوریت فناوری در حال فعالیت هستند، یادآوری کرد: مرکز رشد فناوری سلامت پذیرای شرکت ها و هسته های فناور است و برای کمک به پیشبرد اهداف آن ها راه اندازی شده است.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری سلامت به شکل کاملا تخصصی در زمینه درمانی و سلول درمانی و دیگر موارد مرتبط با سلامت فعالیت می کند و پذیرای ایده های دانشجویان، اساتید و کارکنان است.

 

وی با بیان این که مرکز مالکیت فکری و اختراعات دانشگاه نیز با اولویت حفظ مالکیت فکری ایده ها و کمک به ثبت و اقدام جهت رشد آنها در حال فعالیت است، افزود: انتقال فناوری و ارائه مشاروه های کسب و کار نیز توسط این مرکز ارائه و انجام می شود.

 

وی با بیان این که چهارمین مرکز، دفتر ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه است، ابراز کرد: این مرکز در بخش های مختلف با همکاری بین مراکز و سازمان ها به اجرای پروژه های تحقیقاتی و فناوری کمک می‌کند.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: امیدواریم با تداوم حمایت‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان بتوانیم در راستای تحقق رسالت خود گام برداریم.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.