پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲۴ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۲۶۵ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۵۳۱۱۵۶ مورد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با حضور در دفاتر تعدادی از رسانه‌های استان ضمن خداقوت به خبرنگاران این رسانه‌ها، از تلاش‌های آنان در راستای پیگیری دغدغه‌ها و مشکلات مردم در حوزه سلامت قدردانی کرد.

به گزارش وب‌دا، دکتر سیدجواد پورنقی روز سه‌شنبه 11 مردادماه 1401 با همراهی جمعی از معاونان خود ازجمله معاونان بهداشت، فرهنگی دانشجویی، توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی، غذا و دارو، جانشین معاون درمان و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با حضور در جمع خبرنگاران استان به آنان خداقوت گفت.

 

وی طی این دیدارها، در نشستی که با مدیرکل و معاونان صدا و سیمای استان داشت به تاثیرگذاری رسانه‌ها بر مولفه‌های اجتماعی حوزه سلامت اشاره و تاکید کرد: دستاوردهای حوزه سلامت مرهون حضور به موقع رسانه های استان است.

 

وی مشارکت و همراهی همگانی مردم در برنامه‌های حوزه سلامت ازجمله واکسیناسیون را یکی از دستاوردهای رسانه‌ها برشمرد و عنوان کرد: حوزه سلامت به دلیل ارتباط مستقیم با جان مردم از حساسیت‌ بالایی برخوردار است و رسانه همچون چراغ راهی برای ما مدیران محسوب می‌شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به برخی مصوبات سفر ریاست جمهوری  به استان در حوزه بهداشت و درمان، گفت: خوشبختانه با عزم جدی مدیران استانی و مجموعه دانشگاه و نیز با مشارکت فعال رسانه‌ها، فرصت خوبی ایجاد شد تا شاهد جهش در شاخص‌های این حوزه باشیم.

 

دکتر پورنقی تصریح کرد: قریب به 700 میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری به حوزه سلامت استان اختصاص یافت که در بخش زیرساخت، تجهیزات و... هزینه خواهد شد.

 

حمید قربانی جم، مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی نیز در این نشست عنوان کرد: این رسانه در راستای انعکاس و بیان مشکلات مردم حرکت می‌کند و با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌هایی که در خبرنگاران وجود دارد، بازوی پرتوان دستگاه‌هایی خواهد بود که با برنامه‌ریزی برای مردم کار می‌کنند.

 

گفتنی است در این نشست که مقارن با روز ملی صدا و سیما انجام شد، هر یک از معاونان رئیس دانشگاه و نیز معاونان مدیرکل صدا و سیمای استان در حوزه‌های کاری خود در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه و ارتقای اطلاع‌رسانی در حوزه فرهنگ عمومی سلامت گفتگو کردند.

 

بر اساس این گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در بازدید جداگانه‌ای که از دفتر خبرگزاری ایرنا استان داشت، ضمن گفتگو با خبرنگاران این رسانه، در نشست با رئیس این خبرگزاری اظهار کرد: اعتبار رسانه به مخاطبان آن و صحت اخباری است که از طریق خبرنگاران آن رسانه به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

دکتر پورنقی افزود: این خبرنگاران نسبت به حل مشکلات و دغدغه‌های مردم با صداقت و ظرافت قلم می‌زنند و به دلیل داشتن این رویکرد، در بین مردم اعتبار بیشتری دارد، چرا که رسانه‌ای که مشکلات مردم را بازگو کند اطمینان اجتماعی بیشتری پیدا می‌کند.

 

وی از خبرنگاران با عنوان چشم‌ بینا و گوش شنوای جامعه یاد کرد و گفت: جامعه‌ای موفق است که بتواند بالاترین نرخ مشارکت اجتماعی را به همراه داشته باشد، به همین دلیل در حوزه سلامت از تمام رسانه‌ها می‌خواهیم تا ضمن رصد نواقص در این حوزه، مشکلاتی که از نزدیک شاهد آن هستند را در راستای رفع مسائل به ما انتقال دهند.

 

وی فداکاری کادر بهداشت و درمان در دوران کرونا را همچون فداکاری مدافعان دوران دفاع مقدس ارزشمند و دارای جایگاه والا دانست و عنوان کرد: در این دوران سخت با وجود کاستی‌هایی که وجود داشت اما مدافعان سلامت و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان با تمام ظرفیت خود پای کار بودند و در شاخص‌هایی ازجمله واکسیناسیون نیز سبب رقم خوردن افتخاراتی در سطح کشور شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، رسالت مشترک این دانشگاه با تمام رسانه‌ها و خبرنگاران را موضوع سلامت مردم عنوان کرد و گفت: در راستای انجام این رسالت مشترک و حفظ و ارتقای سلامت مردم مصمم هستیم و از تلاش خبرنگاران دغدغه‌مند و پرتلاش برای دستیابی به این مهم و توسعه استان قدردانی می‌کنیم.

 

گفتنی است در این نشست که مقرر شده است طی هفته جاری با سایر دفاتر رسانه‌های استان نیز انجام شود، دکتر پورنقی به سوالات خبرنگاران ایرنا در بخش‌های مختلف بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پاسخ گفت.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.