پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
چهارشنبه ٢ فروردین ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۲ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۴۴۶ مورد

تعداد بازدید های کل : ۲۸۲۳۰۴۷ مورد

شنبه ٢٧ اسفند ١٤٠١ ساعت ١٠:٥٣ ق.ظ   ( بازدید : 54 نفر )

بر اساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مناطق نارنجی کرونایی خراسان شمالی به سه شهرستان افزایش یافت.دکتر محمدرضا اکبری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، روز شنبه 27 اسفندماه 1401 در گفتگو با وب‌دا، با بیان اینکه در هفته‌های گذشته تنها شهرستان بجنورد در وضعیت نارنجی قرار داشت، اعلام کرد: طبق آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد شهرستان‌های مانه و سملقان از وضعیت آبی و شهرستان جاجرم از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی و پر خطر کرونایی تغییر رنگ دادند.


وی با بیان اینکه شهرستان های فاروج، اسفراین، شیروان، رازوجرگلان و نیز در همان رنگبندی زرد کرونایی باقی ماند، افزود: شهرستان گرمه نیز که پیش از این زرد بود به وضعیت آبی رسید.


 دکتر اکبری با بیان افزایش آمار بیماران بستری کرونایی در استان نمایانگر شیوع بیماری است؛ ادامه داد: در روزهای پایانی سال و پیک ترددها نیاز است شهروندان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند تا از شیوع بیماری پیشگیری شود.


وی با بیان اینکه تزریق دوز یادآور واکسن برای تمام افرادی که 6 ماه از تزریق آخرین دوز واکسن آن‌ها گذشته نیز توصیه ماست، اضافه کرد: از ابتدای شروع واکسیناسیون تاکنون 91.7 درصد جمعیت بالای 18 سال دوز اول، 84.3 درصد دوز دوم، 60.3 درصد دوز سوم و 13.5 درصد دوز چهارم را دریافت کرده اند.


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این که مراکز واکسیناسیون در تمام شهرستان‌ها آماده خدمت است، بیان کرد: امیدواریم با مشارکت عمومی، آغاز سال جدید توام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامتی باشد.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.