پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ١١ آذر ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۸ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۸۶۸ مورد

تعداد بازدید های کل : ۳۰۷۹۷۴۸ مورد

پنج شنبه ٢٥ آبان ١٤٠٢ ساعت ٧:١٩ ق.ظ   ( بازدید : 125 نفر )

دبیرکل کنگره بین المللی جمعیت پایدار آینده مطمئن گفت: جمعیت پایدار و جوان می تواند جامعه ای سالم و پرنشاط را تشکیل دهد.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام بیباک روز چهارشنبه 24 آبان ماه 1402 در کنگره بین المللی جمعیت پایدار،‌اینده مطمئن که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: جامعه بر محور انسان می چرخد و انسانی می تواند محور توسعه باشد که پویا ، جوان و با انگیزه باشد.

 

دبیرکل کنگره تصریح کرد:  پیرو سیاست های کنترل جمعیت، متاسفانه نگرانی های زیادی به وجود آمد لذا باید رشد جمعیت شکل دیگری به خود بگیرد زیرا با همین روال، در سال ۱۴۳۰ بیش از سی درصد جامعه را سالمندان تشکیل می دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه قشر سالمند هزینه های متعددی را ایجاد می کنند، افزود: البته این به معنای عدم تکریم سالمندان نیست ولی جامعه نیاز به جوانان دارد.

 

دکتر بیباک با اشاره به وظیفه همگانی دستگاه‌ها در حوزه جمعیت، گفت: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی فعالیت های متعددی را در این راستا انجام داده که جشنواره هنر در مامایی و کنگره بین المللی جمعیت پایدار ایران مطمین یکی از این موارد بوده است.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به تلفیق هنر و علم در این رویداد، افزود: کشورهای متعددی همچون بحرین، سوییس، سوئد، کانادا، عراق و... در این کنگره شرکت کردند که مقالات خود را به صورت حضوری و آنلاین ارایه می دهند.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.