پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ١١ آذر ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۹ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۹۱۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۳۰۷۹۷۹۷ مورد

یكشنبه ٢٨ آبان ١٤٠٢ ساعت ١١:٥٧ ق.ظ   ( بازدید : 52 نفر )

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به‌قرار داشتن در هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی از خدمات ویژه دانشگاه در حمایت از این بیماران خبر داد و گفت: اکنون 318 بیمار دیالیزی ثبت‌شده در دانشگاه از خدمات درمان و دیالیز رایگان بهره‌مند‌ می‌شوند.


به گزارش وبدا، دکتر عبدالله کبریایی بیان کرد: اکنون 568 بیمار کلیوی در مناطق تحت پوشش دانشگاه ثبت شده اند که از این تعداد،  ۳۱۸ بیمار دیالیزی و بقیه پیوندی و سرپایی هستند.

 

وی عنوان کرد: بیماران دیالیزی از خدمات رایگان در تمام مراکز دیالیز دولتی و خصوص بهره‌مند‌می شوند و تمام هزینه‌های دارو و بستری این بیماران رایگان انجام می‌شود.


وی بابیان اینکه 250 بیمار پیوندی ثبت‌شده نیز در دانشگاه وجود دارد، اعلام کرد: حمایت از این بیماران توسط صندوق حمایت از بیماران خاص تا سقف 500 میلیون ریال و از طریق جبران هزینه‌های درمان آن‌ها انجام می‌شود.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، بابیان اینکه یکی از بیماری‌هایی که افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بیماری کلیوی است، عنوان کرد: افراد از زمان بروز این بیماری، باید به‌طور مرتب و مداوم تحت درمان قرار بگیرند.


دکتر کبریایی توصیه‌هایی برای پیشگیری از بیماری‌های کلیوی نیز ذکر و بیان کرد: مصرف مایعات وآب به میزان کافی، ادرار کردن به‌موقع و تخلیه کامل مثانه، رعایت بهداشت، محافظت از کلیه‌ها در برابر سرما و ضربه و تنظیم میزان قند خون و فشارخون ازجمله عوامل مهم در پیشگیری از این بیماری است.


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.