پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی وب ‌دا - خراسان شمالی
شنبه ١١ آذر ١٤٠٢ -
»
اخبار زیر مجموعه های علوم پزشکی خراسان شمالی


گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۹ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۸۷۶ مورد

تعداد بازدید های کل : ۳۰۷۹۷۵۶ مورد

سه شنبه ٣٠ آبان ١٤٠٢ ساعت ٩:٥١ ق.ظ   ( بازدید : 59 نفر )

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: همزمان با شروع پویش ملی سلامت به منظور تسهیل در خدمت رسانی و دسترسی گروه هدف ایستگاه های موقت سلامت در سطح شهر برپا می شود.

 

دکتر محمدرضا اکبری روز سه شنبه 30 آبان ماه 1402 در گفت‌وگو با وب‌دا، اظهار کرد: گروه هدف می‌توانند با حضور در این ایستگاه‌های موقت سلامت از خدمات غربالگری دیابت و فشار خون بالا بهرمند شوند.

 

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، اعزام گروه‌های غربالگری را جهت انجام اجرای این برنامه به سازمان‌ها، ادارات و کارخانه‌های سطح استان است تا تمامی کارمندان و کارگران را مورد غربالگری قرار دهند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: چهار عامل کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات مهم ترین عوامل خطر برای ابتلا به بیماری های دیابت، پرفشاری خون، سرطان و بیماری های مزمن تنفسی به حساب می آیند.

 

انجام غربالگری دیابت و فشار خون پرسنل اداره کل آموزش و پرورش استان

 

بر اساس این گزارش؛ در راستای پویش ملی سلامت، کارشناسان گروه مبارزه با بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت بجنورد و مراقبین سلامت، به اندازه گیری قند و فشارخون کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی پرداختند.

 

گفتنی است؛ پویش ملي سلامت با محوریت غربالگري و بيماريابي ديابت و فشار خون بالا از ۲۰ آبان ماه لغايت ۱۵ دي ماه همزمان در سراسر كشور و در مناطق روستايي، شهرهاي زير بيست هزار نفر و شهرهاي مجري سلامت خانواده برای جمعيت بالاي ۱۸ سال اجرا مي شود.

 


منبع : وب دا چاپ مطلب ارسال خبر به دوستانرتبه بندی شما به مطلب فوق:

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.